Jakie pizze najbardziej kochają Polacy?

Pizza to jedno z najbardziej lubianych przez Polaków zagranicznych dań. Okazuje się jednak, że upodobaliśmy sobie zwłaszcza kilka jej wariantów. Których dokładnie? Zachęcamy do lektury i wyruszenia w krótką podróż po tym jakże zdanym daniu włoskiej kuchni.

Margherita

Klasyk nad klasykami, czyli margherita, to jeden z najbardziej lubianych przez Polaków wariantów. Przygotowuje się ją wyłącznie z kilku składników, w tym sosu z wysokiej jakości i soczystych pomidorów, a także sera mozzarella oraz bazylii. Jak doskonale widać, to najprostsza wersja, choć kryje ona w sobie naprawdę wiele smaków. Nie dziwi więc, że znalazła się na podium zestawienia.

Pizza z pepperoni

Pepperoni to ostra kiełbaska w smaku zbliżona do salami. Oryginalnie produkowana z wieprzowiny i wołowiny z niewielkim dodatkiem podrobów, a także suszona na zewnątrz. Czas jej dojrzewania to nawet do 9 miesięcy, co sprawia, że kryje w sobie tak wiele aromatów. Pizza z jej dodatkiem jest niezwykle popularna wśród Polaków, co może wynikać przede wszystkim z naszego upodobania do mięsa pod różnymi postaciami. W naszej firmie cateringowej również można zamówić pizze z różnym rodzajami mięs, tylko i wyłącznie wysokiej jakości.

Pizza w Zakopanem

Pizza z salami

Okazuje się, że Polacy ogromnym uznaniem darzą również pizzę z salami, choć kluczem do smaku jest w tej sytuacji ponownie wysoka jakość mięsa. Oczywiście dla ogólnych walorów znaczenie ma dodatkowo odpowiednio przygotowane ciasto, a także sos pomidorowy, który zawsze odgrywa kluczową rolę.

Pizza hawajska

Przez jednych znienawidzona, przez innych natomiast uwielbiana. Właśnie taka jest pizza hawajska, czyli z dodatkiem ananasa. Być może daleko jej do włoskiej klasyki, jak się jednak okazuje, odpowiada ona naprawdę wielu Polakom, którzy chętnie ją kosztują.

Jak widać jest kilka wariantów pizz, szczególnie lubianych przez naszych rodaków. Proponujemy ją również w ramach naszej oferty i to w wielu różnych rodzajach, zarówno klasycznych takich jak margherita, jak i nieco bardziej wymyślnych, takich jak np. góralska.