Wege posiłki. Pizze i burgery w opcjach bezmięsnych

Dania wegetariańskie stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród wegetarian, ale też wśród osób, które na co dzień spożywają produkty mięsne. Ta popularność sprawia, że powstają warianty bezmięsne takich potraw jak pizza, czy burgery. Takie dania mogą być naprawdę smaczne, szczególnie jeżeli zwraca się uwagę na odpowiednią kompozycję smakową. Warto wiedzieć jakie są możliwe do wyboru pizze i burgery w opcjach bezmięsnych.

Wegetariańskie burgery Zakopane na dowóz

 

Jaką wybrać pizzę wegetariańską?

Wybór pizzy wegetariańskiej nie jest trudny. Jest to tak naprawdę każda opcja, w której nie ma mięsa. Choćby podstawowa baza każdej pizzy, czyli Margherita. Jest to ciasto z sosem pomidorowym, serem mozzarella i bazylią. Wystarczy dodać do niej odpowiednio dobrane składniki, takie jak: warzywa, ananas, różne gatunki grzybów lub odmiany serów. W ten sposób mogą powstać różne warianty pizzy, choćby: wegetariańska, quattro formaggi, czyli serowa, czy mozzarella. Jednak możliwości jest o wiele więcej. Jeżeli dana pizzeria poza Margheritą nie ma opcji bezmięsnych, warto skomponować własną pizzę lub poprosić o zdjęcie mięsnego składnika.

Jakie są opcje bezmięsnych burgerów?

Stworzenie bezmięsnego hamburgera może wydawać się trudne. Jednak obecnie jest wiele opcji wegetariańskich. Zaczynając od kotletów zrobionych z soi, czy kaszy jaglanej, kończąc na różnych wariantach serowych lub zapieczonych i marynowanych warzywach. Kompozycja smakowa zależy od wybranych dodatków. Hamburger z pieczonym camembertem i żurawiną może być wyśmienitą opcją. Można też zdecydować się na panierowane sery, popularne w kuchni czeskiej. Oprócz tego można wykonać kotlety z kalafiora lub pieczonej dyni, np. typu patison. Takie dania nie tylko urozmaicają kuchnię wegetariańską, ale mogą być też ciekawym doświadczenie dla osób jadających mięso.